Sport

Nowa strona 2

III Memoriał Jurka Piechowskiego

W Dniu 12.01.2011 r odbył się III Memoriał Jurka Piechowskiego w którym uczestniczyły dwie uczennice naszej szkoły: Małgorzata Domitrz i Brygida Karasowska z klasy II B. Zawody były zorganizowane z okazji 3 rocznicy śmierci trenera strzelectwa, zaprzyjaźnionego z UKS Kaliber.  Nasze Dziewczyny osiągnęły ogromny sukces. Ćwiczą niespełna 4 miesiące i już stają na podium Małgorzata Domitrz zajęła II miejsce i srebrny medal , Brygida III i brąz  w konkurencji kpn 20 dziewcząt. Ten sukces zawdzięczają trenerowi Piotrowi Rutkowskiemu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wesołych Świąt życzą piłkarze  10-12-2010

 

 

 

 

 

 

Komplet punktów w prezencie świątecznym przywiozła Reprezentacja Szkoły z czwartego turnieju Ligi Futsalu Województwa Podlaskiego. Drużyna wystąpiła w składzie: Łukasz Wojno 2alo, Szymon Zysk 1clo, Andrzej Osmólski 2elo, Mateusz Mikołajuk 2dlo, Eryk Wnuszyński 3at, Michał Kresso 1clo, Karol Chwojko 2at, Adam Dobrogowski 1clo, , Karol Radwański 3clo, Maciej Dańkowski 1elo, Rafał Skibicki 2elo, Mateusz Jaworowski 3elo.

Po „morderczym” meczu pokonaliśmy „Ekonomik” z Łomży 2:1 i XIV LO 9:4. poprawiło to zdecydowanie naszą pozycję w ligowej tabeli  http://www.pwszs.bialystok.pl/komunikaty/licealiada/tabela_futsal.pdf

Cieszy również fakt, że w drużynie, z której w zeszłym roku odeszli podstawowi gracze, dobrze sobie radzą pierwszoklasiści. Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem turnieju był nasz bramkarz Szymon Zysk z 1clo. W ataku rewelacyjnie zagrał Andrzej Osmólski z 2elo, który mimo poranionych nóg grał do końca turnieju. Należy również wyróżnić grającego w obronie Rafała Skibickiego z 2elo, który nie tylko wspomagał naszego golkipera, ale również strzelał piękne bramki z kontrataków. Należy odnotować również, że w meczu z XIV LO swoją pierwszą bramkę w lidze zdobył „profesor szkolnej piłki” Karol Radwański z 3clo.

 

Piłka siatkowa dziewcząt-licealiada wojewódzka  16-11-2010

Zawody rozgrywane są systemem turniejowym " każdy z każdym " w sześciu terminach. W lidze startuje 12 zespołów z całego województwa podlaskiego. Po awansie w ubiegłym roku do drugiej ligi, nasze dziewczęta odnoszą kolejne sukcesy. W trzech pierwszych rozegranych meczach, dziewczyny zeszły z boiska zwycięsko .. huraaaaaaa ! ;)

Skład naszej drużyny:
1. Gabriela Stasiełuk III D
2. Julita Sołtan II AT
3. Urszula Pańkowska II AT
4. Kamila Biernacik II D
5. Paulina Żukowska I B
6. Beata Wasilczuk I C
7. Ola Wiśniewska I U
8. Julita Kononiuk I U

Wyniki:
1. X LO vs. IX LO 2:1
2. X LO vs. VIII LO 2:0
3. X LO vs. ZSG 2:1

Badmintoniści z XLO podbijają Polskę!  15-11-2010

Nasi szkolni badmintoniści podbijają Polskę. Oto lista tylko ostatnich sukcesów naszych uczniów w tej dyscyplinie sportu:
Międzynarodowy Turniej w Badmintonie o ,,Puchar Gór Świętokrzyskich" Suchedniów 08-10.10.2010:
Paulina Owczarczuk - I miejsce gra podwójna
Konrad Baranowski - I miejsce gra podwójna
Ewa Klepacka - I miejsce gra podwójna
Preferowany Turniej Juniorów - Kobylnica 23.10.2010
Paulina Owczarczuk - II miejsce w grze podwójnej i pojedynczej
Konrad Baranowski - III miejsce gra podwójna
Ewa Klepaca- II miejsce gra podwójna
Mistrzostwa Województwa Juniorów:
Paulina Owczarczuk - I miejsce gra pojedyncza, II miejsce gra mieszana
Konrad Baranowski - II miejsce w grze pojedynczej i podwójnej
Ewa Klepacka - I miejsce w grze mieszanej
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

"Młodości! ty nad poziomy wylatuj..." - piłkarskie sukcesy naszej drużyny  10-03-2010   zdjęcia

Turniejem w Zespole Szkół Budowlano–Geodezyjnych 24 lutego 2010 reprezentacja naszej szkoły zakończyła trwające od października 2009 rozgrywki w Lidze Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego.

Liga FUTSALU 2009/2010- ZSP1 - od lewej stoją: Michał Tałałaj 2elo, Wojciech Kłubowicz 4at, Maciej Sienicki 3elo, Mateusz Drozdowski 2elo, Maciej Gierasimczuk 3dlo, Karol Chojko 1at, Łukasz Wojno 1alo. Na dole: Piotr Ławrynowicz 1elo, Mateusz Mikołajuk 1dlo, Karol Radwański 2clo, Jakub Kamiński 1elo, Radosław Reclaw 1at, Jarosław Dźwigaj, w środku Andrzej Osmólski 1elo.

            Dzięki ostatnim zwycięstwom nad 11 LO, ZSZ nr 2 i ZSE wszystkie z Białegostoku wywalczyliśmy utrzymanie się w lidze, bez konieczności rozgrywania baraży. Jest to duży sukces tej młodej drużyny. Tylko kapitan Maciej Gierasimczuk z 3dlo brał udział w całej zeszłorocznej edycji. Dwóch innych zawodników rozegrało pojedyncze turnieje. Dla pozostałej dziesiątki był to pierwszy kontakt z takimi rozgrywkami, a większość z nich to uczniowie klas pierwszych. Dało się to zauważyć w pierwszej części rozgrywek, gdy potrafiliśmy pechowo przegrać jedną bramką z drużynami, które wygrały ligę, lub oddawać bez walki i wiary w zwycięstwo mecze z potencjalnie słabszymi zespołami.
            To, co było naszym słabym punktem za rok, będzie naszym atutem, jeśli zawodnicy nadal będą doskonalić współdziałanie w grze, zapanują nad emocjami i będą walczyć do końca w każdym meczu.
W tym miejscu należy szczególnie wyróżnić najlepszych. Wspomnianego wcześniej najlepszego zawodnika drużyny Maćka Gierasimczuka z 3dlo, bramkarza Wojciecha Kłubowicza z 4at, ofensywnego obrońcę strzelającego coraz więcej bramek Łukasza Wojnę z 1alo, nieoszlifowany diament Jakuba Kamińskiego z 1elo, świetnego w indywidualnej grze Andrzeja Osmólskiego z 1elo, obrońcę Mateusza Drozdowskiego z 2elo oraz wkładających najwięcej serca w grę Karola Chwojko i Radka Reclawa obaj z 1at. Na koniec pragniemy podziękować Radzie Rodziców za  pokrycie kosztów wpisowego, dojazdu na zawody, wynajmu hali na organizowane przez nas turnieje i zakupu napoi chłodzących.

Opiekun sekcji piłki nożnej: Jarosław Dźwigaj
Fot. Eryk Wnuszyński IIAT

Nasze szkolne ZŁOTKA!  12-12-2009

Nasze siatkarki po serii zwycięstw w turniejach eliminacyjnych weszły do II Ligi Siatkówki Dziewcząt Województwa Podlaskiego. Oto droga naszych dziewcząt do tego sukcesu:

26.10.09. turniej w ZSOiT Nr 5 (gospodarz) - nasze siatkarki pokonały drużyny ZSOiT i VII LO w B-stoku

10.11.09. ćwierćfinały w ZSOiTNr5 - zwycięskie potyczki z Goniądzem i Łomżą

24.11.09. półfinały w ZSOiT Nr5 - oba wygrane mecze z Wysokiem Mazowieckiem i po ciężkim meczu z Hajnówką

09.12.09. finały w ZSOiT nr5 - porażka z drużyną z ZSOiT /z którą wcześniej wygraliśmy/ i wygrana w meczu z Hajnówką.

Ostatecznie siatkarki z ZSP NR1 przegrały tylko jeden mecz i wspólnie z zespołem z ZSOiT awansowały do II Ligi. Gratulujemy dziewczętom i Pani trener Elżbiecie Łacińskiej i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Awans do III Ligi Licealiady Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt  10-11-2009   zdjęcia

10 Listopada gościnne i szczęśliwe jak okazało się po ostatniej fazie rozgrywek mury ZSOiT w B-stoku ponownie gościły naszą reprezentację siatkarek. Tym razem stawka była wysoka - zwycięzca miał zapewnione  miejsce w III Lidze Licealiady Województwa Podlaskiego Dziewcząt w Piłce Siatkowej. Pierwszy mecz turnieju rozegrały między sobą reprezentacje Liceum z Łomży i Goniądza, gdzie po zaciętej walce w tie-breaku zwyciężyła Łomża 2:1. Kolejne dwa mecze z wymienionymi już drużynami rozegrała nasza reprezentacja. Zawodniczki ZSP NR 1 pokonały bez większego problemu reprezentację Goniądza 2:0 oraz po zaciętej momentami walce Łomżę również stosunkiem setów 2:0. Kolejne mecze naszej reprezentacji już w grudniu. Tym razem siatkarki ZSP NR1 walczyć będą o wejście do II Ligi Licealiady, czego im szczerze życzymy.

 

 

 

 
Piłka Nożna - Szkolna Liga Futsalu   02-11-2009   zdjęcia

Liga futsalu 2009/2010 rozpoczęta. W nowoczesnej hali Zespołu Szkół Budowlano- Geodezyjnych reprezentacja naszej szkoły rozpoczęła rozgrywki meczem z VIII LO. Po odejściu z drużyny czterech podstawowych graczy (rozpoczęcie nauki na studiach wyższych) ich miejsce zajęli pierwszoklasiści. Póki co młodość ich nie uskrzydliła i po licznych błędach bramkarza, błędach w rozgrywaniu stałych fragmentów gry i braku skuteczności w ataku, przegraliśmy po emocjonującej walce 4:2. Miejmy jednak nadzieję że po kolejnych meczach „sparingowych” i turniejowych drużyna nabierze doświadczenia i wiary w zwycięstwo, tym bardziej, że chętnych do gry jest wielu. Kadra A jest dopingowana przez nasze rezerwy. Najlepsi zawodnicy meczu to „stary” bramkarz Wojciech Kłubowicz z IV At i w obronie Mateusz Drozdowski z II E XLO. Następny turniej i mecze z ZSOiE z Łomży oraz ZS1 z Zambrowa rozegramy w hali KS „Włókniarz” 18 listopada 2009 o 9.30. Trzymajcie kciuki.

tekst: Jarosław Dźwigaj, zdjęcia Magda Borowa IV D XLO

Dobre początki naszych siatkarek   26-10-2009   zdjęcia

        

Dnia 26 października 2009 r. w ZSOiT w Białymstoku odbyły się rozgrywki w ramach eliminacji do Licealiady Województwa Podlaskiego w Siatkówce Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała 2 mecze: pierwszy mecz z reprezentacją VII LO zakończył się sukcesem naszych dziewcząt z wynikiem 2:1, drugi mecz z zawodniczkami z ZSOiT również przyniósł zwycięstwo naszej reprezentacji z wynikiem 2:1. W ten sposób drużyna siatkarek naszej szkoły w składzie: Kamila Biernacik kl. I d LO, Gabriela Stasiełuk kl. II d LO, Karolina Muszyńska kl. II a LO, Urszula Pańkowska kl. I a TZ, Julita Sołtan kl. I a TZ, Elżbieta Przybyszewska kl. II a TZ odnosząc zwycięstwo w swojej grupie, zakwalifikowała się do ćwierćfinałów eliminacji. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i ich trenerowi Pani Elżbiecie Łacińskiej, nauczycielowi wychowania fizycznego w naszej szkole!

Copyright © 2020 Strona XLO w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Copyright © 2004-2018. All Rights Reserved.