ROZGRYWKI W TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

ROZGRYWKI W TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O MISTRZOSTWO X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BIAŁYMSTOKU W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Tenis stołowy to sport dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji. Z myślą o licznych uczniach - pasjonatach tejże dyscypliny sportowej, 18 marca 2014 roku po raz pierwszy w historii X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

Rozgrywki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. W zawodach wystartowało 26 zawodników: 13 chłopców oraz 13 dziewcząt.

Startujący zawodnicy i zawodniczki grali turniej systemem do dwóch porażek, co oznaczało, iż drugi z kolei przegrany mecz w turnieju wykluczał zawodnika z dalszej gry o Mistrzostwo Szkoły. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów przez jednego z zawodników.

Najlepszym tenisistą stołowym naszej szkoły został Jakub Wyszyński uczeń klasy III d X Liceum Ogólnokształcącego, zaś najlepszą zawodniczką została uczennica z klasy III d X Liceum OgólnokształcącegoPaulina Nowacka. Świetna zabawa oraz przemiła atmosfera sprawiły, że wszyscy cieszyliśmy się z rozstrzygnięcia turnieju. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorem imprezy był nauczyciel wychowania fizycznego Pan mgr Wojciech Brzuzy, który we współpracy z uczniami i uczennicami przygotował i przeprowadził Mistrzostwa Szkoły.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Rady Rodziców pracującej przy X LO w Białymstoku, która od strony finansowej wsparła Rozgrywki Tenisowe Dziewcząt i Chłopców. Za otrzymane fundusze zakupiono materiały potrzebne do zorganizowania rozgrywek oraz sfinansowano zakup pamiątkowych nagród najlepszym tenisistkom oraz tenisistom.

Poniżej zamieszczamy wyniki tegorocznych Rozgrywek Wewnątrzszkolnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt oraz Chłopców o Mistrzostwo X LO w Białymstoku. Wszystkim uczestnikom rozgrywek serdecznie gratulujemy zajętych miejsc i ponownie zapraszamy na kolejne Mistrzostwa Szkoły już za rok.

Korzystając z okazji pragniemy przypomnieć zwycięzcom tegorocznych rozgrywek, iż nagrody w postaci pamiątkowych medali, dyplomów oraz statuetek zostaną wręczone przez Pana Dyrektora mgr Dariusza Daniluka podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014, na którą to uroczystość już dzisiaj zapraszamy całą społeczność szkolną.

Wojciech Brzuzy

Copyright © 2020 Strona XLO w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Copyright © 2004-2018. All Rights Reserved.