Mecz można przegrać - życia nie

6 grudnia  2012 w ZST Nr 4 w Łomży reprezentacja naszej szkoły rozegrała kolejny turniej  ligi futsalu województwa podlaskiego. Sala na  której przyszło nam grać mieściła ledwo boisko do koszykówki. Gra na takiej małej sali jest bardzo przypadkowa i ma niewiele wspólnego z futsalem.
Pierwszy mecz graliśmy z gospodarzami . Mimo prowadzenia 6:2 po pierwszej połowie po zaciętej końcówce przegraliśmy, co wydaje się mało prawdopodobne 7:8.  Gra w drugiej połowie bardziej przypominała „zbijaka” niż futsal, bramkarze rzucali w siebie piłką, nasz rzucał gorzej.
Drugi mecz z ZS Wysokie Mazowieckie zagraliśmy inaczej, grając dużo 1x1 i pilnując wyniku, prowadziliśmy jedną bramką jeszcze 15” przed końcem. Ale nieporozumienie w naszej linii obronnej wykorzystali przeciwnicy doprowadzając do remisu 6:6. Bardzo pechowo w turnieju zamiast 6pkt zdobyliśmy 1pkt i w konsekwencji  spadliśmy z trzeciego na szóste miejsce w lidze.  Bramki dla naszego zespołu strzelili: Karol Łupiński pięć, Mateusz Mroczek cztery, Maciej Dańkowski dwie, Adam Dobrogowski dwie.
Przed nami jeszcze trzy turnieje i 6 meczy. Miejmy nadzieję, że zła passa się odwróci. Piękno sportu polega również  na tym, że nie zawsze się wygrywa. Jak mawiał Kazimierz Górski „ Mecz można przegrać, życia-nie”.  Powiedzenie to jest w tym wypadku bardzo na miejscu, ze względu na chuligański incydent po meczu z udziałem lokalnej młodzieży.

Copyright © 2020 Strona XLO w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Copyright © 2004-2018. All Rights Reserved.