Sport

ROZGRYWKI W TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

ROZGRYWKI W TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O MISTRZOSTWO X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BIAŁYMSTOKU W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Tenis stołowy to sport dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji. Z myślą o licznych uczniach - pasjonatach tejże dyscypliny sportowej, 18 marca 2014 roku po raz pierwszy w historii X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

Rozgrywki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. W zawodach wystartowało 26 zawodników: 13 chłopców oraz 13 dziewcząt.

Startujący zawodnicy i zawodniczki grali turniej systemem do dwóch porażek, co oznaczało, iż drugi z kolei przegrany mecz w turnieju wykluczał zawodnika z dalszej gry o Mistrzostwo Szkoły. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów przez jednego z zawodników.

Najlepszym tenisistą stołowym naszej szkoły został Jakub Wyszyński uczeń klasy III d X Liceum Ogólnokształcącego, zaś najlepszą zawodniczką została uczennica z klasy III d X Liceum OgólnokształcącegoPaulina Nowacka. Świetna zabawa oraz przemiła atmosfera sprawiły, że wszyscy cieszyliśmy się z rozstrzygnięcia turnieju. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorem imprezy był nauczyciel wychowania fizycznego Pan mgr Wojciech Brzuzy, który we współpracy z uczniami i uczennicami przygotował i przeprowadził Mistrzostwa Szkoły.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Rady Rodziców pracującej przy X LO w Białymstoku, która od strony finansowej wsparła Rozgrywki Tenisowe Dziewcząt i Chłopców. Za otrzymane fundusze zakupiono materiały potrzebne do zorganizowania rozgrywek oraz sfinansowano zakup pamiątkowych nagród najlepszym tenisistkom oraz tenisistom.

Poniżej zamieszczamy wyniki tegorocznych Rozgrywek Wewnątrzszkolnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt oraz Chłopców o Mistrzostwo X LO w Białymstoku. Wszystkim uczestnikom rozgrywek serdecznie gratulujemy zajętych miejsc i ponownie zapraszamy na kolejne Mistrzostwa Szkoły już za rok.

Korzystając z okazji pragniemy przypomnieć zwycięzcom tegorocznych rozgrywek, iż nagrody w postaci pamiątkowych medali, dyplomów oraz statuetek zostaną wręczone przez Pana Dyrektora mgr Dariusza Daniluka podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014, na którą to uroczystość już dzisiaj zapraszamy całą społeczność szkolną.

Wojciech Brzuzy

Brąz Dawida Sieradzkiego na Zawodach Pływackich w Suwałkach

W dniu 26 lutego 2014r uczeń klasy IIA X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku Dawid Sieradzki wystartował w finale licealiady województwa podlaskiego w pływaniu, które odbyły się na pływalni aqua-sfera w Suwałkach.

Dawid wywalczył na dystansie 50m stylem klasycznym brązowy medal uzyskując czas 0.33.99 s. Różnice czasowe pomiędzy zawodnikami z trzech pierwszych miejsc wynosiły setne sekundy i jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

To już kolejne sukcesy Dawida, serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wojciech Brzuzy

Srebro i brąz Dawida Sieradzkiego na Międzynarodowych Zawodach Pływackim w Sokółce


W X Międzynarodowych Zawodach Pływackim pod Patronatem Burmistrza Sokółki uczeń klasy 1a Dawid Sieradzki wywalczył dwa medale. Wynikiem  1.08.27, na dystansie 100 metrów zmiennym, medal srebrny. Na 50 metrów stylem klasycznym, wynikiem  35.91, medal brązowy. To już kolejne sukcesy Dawida w tym sezonie, gratulujemy i życzymy dalszych. Jarosław Dźwigaj

Sukces w okręgowych zawodach pływackich w Giżycku

W dniach 13 i 14 kwietnia 2013 roku uczeń klasy Ia X LO  Dawid Sieradzki  wziął udział w okręgowych zawodach pływackich w Giżycku. Zdobył 2 miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym z czasem 2:55.02. Na zawodach tych brali też udział zawodnicy z Rosji, Ukrainy i Anglii. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

O włos od sukcesu

27 lutego 2013 na basenie Aquaparku w Suwałkach odbyła się Licealiada Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego w Pływaniu. Uczestniczyło w niej blisko 300 uczniów z całego naszego województwa.

X Liceum Ogólnokształcące reprezentował Dawid Sieradzki z klasy 1A. Dawid wywalczył IV miejsce w województwie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym wynikiem 27,14 sekundy. Pomimo tego, że 4 miejsce tuż za podium jest najbardziej nielubiane przez sportowców, a wynik z eliminacji dałby mu w finale drugie miejsce, należą mu się gratulacje i szacunek.

Wynik ten z pewnością w kolejnych latach poprawi, być może także w towarzystwie innych naszych uczniów, co pozwoli na zajęcie dobrego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Jak mówią mistrzowie: ” w sporcie trzeba wiele razy przegrać, by raz wygrać”. Jeszcze raz gratulujemy Dawidowi.

Jarosław Dźwigaj

Mecz można przegrać - życia nie

6 grudnia  2012 w ZST Nr 4 w Łomży reprezentacja naszej szkoły rozegrała kolejny turniej  ligi futsalu województwa podlaskiego. Sala na  której przyszło nam grać mieściła ledwo boisko do koszykówki. Gra na takiej małej sali jest bardzo przypadkowa i ma niewiele wspólnego z futsalem.
Pierwszy mecz graliśmy z gospodarzami . Mimo prowadzenia 6:2 po pierwszej połowie po zaciętej końcówce przegraliśmy, co wydaje się mało prawdopodobne 7:8.  Gra w drugiej połowie bardziej przypominała „zbijaka” niż futsal, bramkarze rzucali w siebie piłką, nasz rzucał gorzej.
Drugi mecz z ZS Wysokie Mazowieckie zagraliśmy inaczej, grając dużo 1x1 i pilnując wyniku, prowadziliśmy jedną bramką jeszcze 15” przed końcem. Ale nieporozumienie w naszej linii obronnej wykorzystali przeciwnicy doprowadzając do remisu 6:6. Bardzo pechowo w turnieju zamiast 6pkt zdobyliśmy 1pkt i w konsekwencji  spadliśmy z trzeciego na szóste miejsce w lidze.  Bramki dla naszego zespołu strzelili: Karol Łupiński pięć, Mateusz Mroczek cztery, Maciej Dańkowski dwie, Adam Dobrogowski dwie.
Przed nami jeszcze trzy turnieje i 6 meczy. Miejmy nadzieję, że zła passa się odwróci. Piękno sportu polega również  na tym, że nie zawsze się wygrywa. Jak mawiał Kazimierz Górski „ Mecz można przegrać, życia-nie”.  Powiedzenie to jest w tym wypadku bardzo na miejscu, ze względu na chuligański incydent po meczu z udziałem lokalnej młodzieży.

Brawo Piłkarze!

Poznajmy ich: Reprezentacja X LO w Białymstoku w Lidze Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego w roku szkolnym 2012/2013.


Od lewej stoją: Michał Kresso 3c, Jakub Jatkowski 1a, Karol Łupiński 3a, Maciej Dańkowski 3e, Szymon Zysk 3c, Adam Dobrogowski 3c, Mateusz Mroczek 1a, Karol Chwojko 4at, Kamil Zatówko 3a, Krystian Dowgiert 3a, Jarosław Dźwigaj,na dole od lewej: Cezary Muraszkowski 3c, Piotr Walczuk 1a, nieobecni: Krzysztof Jankowiak 2b, Jakub Wyszyński 2d.

 

14 listopada 2012 roku organizowaliśmy w sali XIV LO, dzięki uprzejmości tamtejszej Dyrekcji-dziękujemy, turniej Ligi Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego. Bardzo dobrze spisała się szkolna drużyna futsalu. Zdobyliśmy komplet punktów, wygrywając dwa mecze.W pierwszym meczu pokonaliśmy 5:2 (3:1) Zespół Szkół Zawodowych Nr 2. Najlepszym zawodnikiem w tym meczu był nasz bramkarz Szymon Zysk z klasy 3c, który skutecznie i z determinacją bronił dostępu do naszej bramki. Bramki dla XLO strzelili Karol Łupiński z 3a dwie, Mateusz Mroczek z 1a dwie i jedną Adam Dobrogowski z klasy 3c.W drugim meczu po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyliśmy reprezentację VIILO 3:2 (1:0). Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi napastnicy: Karol Łupiński z 3a strzelec dwóch bramek i debiutant który przebojem wdarł się do pierwszej piątki Mateusz Mroczek z 1a zdobywca decydującej bramki.Na słowa uznania zasłużyła cała drużyna, która tworzy zgrany zespół, a przede wszystkim charakteryzuje się nieustępliwością i wolą walki. Powinno to skutkować dobrymi wynikami w kolejnych meczach. Następny turniej na początku grudnia rozegramy w ZSOiW w Łomży. Trzymajcie kciuki. Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć Oli Wiśniewskiej z 3u, naszego wiernego kibica, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.

Pucharowe boje piłkarzy X LO

28 marca 2012 roku w hali sportowej VI LO rozegrany został I Turniej Futsalu o Puchar Dyrektora Szkoły. W turnieju tym dobrze spisała się reprezentacja naszej szkoły. Walczyliśmy jak równy z równym z pierwszoligowymi drużynami i gdyby nie przysłowiowy brak szczęścia i mnóstwo niewykorzystanych 100 i 200 % ( J) okazji bylibyśmy czarnym koniem tego turnieju. Prawdziwy bój stoczyliśmy z gospodarzem i zwycięzcą turnieju drużyną VI LO nieznacznie ulegając 2:1. Piękna bramkę w tym meczu zdobył, z rzutu wolnego, Łukasz Wojno. Wcześniej Łukasz wraz z Karolem Łupińskim urządzali istne popisy strzeleckie w meczu z III LO zdobywając aż cztery bramki. W naszej bramce, o czym należy też wspomnieć, doskonale spisał się Szymon Zysk. Zagrał w końcu odważnie i zdecydowanie przy rozpoczynaniu akcji i skutecznie motywował naszą defensywę. Słowa uznania należą się też Maćkowi Dańkowskiemu, który pomimo odnowionej kontuzji rozegrał trzy mecze i Andrzejowi Osmulskiemu, nad którym w tym turnieju wisiało fatum nieskuteczności strzałów.

W drużynie wystąpili ponadto Mateusz Mikołajuk, Adam Dobrogowski, Kamil Zatówko, Michał Kresso, Cezary Muraszkowski, Maciej Jarmociuk.

Zdobyliśmy Puchar za III miejsce, a nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny otrzymał Łukasz Wojno. Całe zawody przebiegły w świetnej sportowej atmosferze i przy ogłuszającym dopingu publiczności.

Zobaczcie zresztą sami, zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Opiekun sekcji piłki nożnej chłopców Jarosław Dźwigaj

Kolejne zwycięstwa siatkarek XLO

Znakomicie poradziły sobie siatkarki XLO w ostatniej rundzie rozgrywek w ramach II Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Województwa Podlaskiego. W pierwszym meczu nasze siatkarki pokonały 2:0 Zespół Szkół Handlowo Ekonomicznych w Białymstoku. Drugi mecz po zaciętej walce nasze dziewczęta zakończyły wynikiem 2:1. Wyniki obydwu meczów dały naszemu zespołowi dodatkowe 5 punktów w lidze którą kończymy z łącznym wynikiem 22 punków. Podsumowując cały sezon nasze siatkarki wygrały w ośmiu pojedynkach:  ZSOiT BIAŁYSTOK 2:0, ZS SOKÓŁKA 2:1, ZS NIEĆKOWO 2:0, I LO ŁOMŻA 2:0, ZS4 BIELSK PODL. 2:0, ZSG BIAŁYSTOK 2:1  i przegrały w trzech: LO SEJNY 0:2, ZSZ WYSOKIE MAZOWIECKIE 1:2, LO WYSOKIE MAZOWIECKIE 0:2. W ogólnej klasyfikacji w sezonie 2011-2012 zajęliśmy jeśli chodzi o ilość zgromadzonych punktów 2 miejsce a licząc ilość przegranych setów 4 miejsce w województwie podlaskim. Gratulujemy całemu zespołowi i trenerowi Panu Jerzemu Hrynkiewiczowi.

Graliśmy dla Eryka !!!

Reprezentacja futsalu X LO  odniosła dwa zwycięstwa w turnieju w Siemiatyczach. Wygraliśmy 3:1 (2:0 do przerwy) z ZSR w Czartajewie po bramkach Osmólskiego, Niewińskiego i Łupińskiego oraz walkowerem 5:0 z CE w Supraślu. Turniej ten zakończył rozgrywki ligi futsalu. Zgromadziliśmy łącznie 15 punktów, zdobyliśmy 45 bramek, zajęliśmy 6 miejsce, w środku tabeli. 
Ostatni turniej był szczególny, gdyż kapitan drużyny Eryk Wnuszyński oglądał go z ławki, opierając zagipsowana nogę na krześle. Cała drużyna przed turniejem zadecydowała, że każdy dedykuje swoja grę właśnie jemu. Po zdobyciu bramki wszyscy krzyczeli „dla Eryka”, on odpowiadał „ dziękuję” wymieniając imię strzelca. Zbudowało to wspaniałą atmosferę zawodów i bardzo zintegrowało drużynę, która znów grała w pełnym składzie.
Nie jak w ostatnim pechowym i przegranym turnieju, który organizowaliśmy w SP 21, gdzie graliśmy bez trzech podstawowych zawodników,  Eryk uległ poważnej kontuzji, a drużyna straciła szanse na zwycięstwo w lidze.

Czytaj więcej: Graliśmy dla Eryka !!!

Bokserski turniej Adidasa

W dniach 17-19 grudnia we francuskiej miejscowości Chanteloup-les-Vignes pod Paryżem odbył się turniej bokserski kobiet o nazwie ADIDAS WOMEN INTERNATIONALE TOURNAMENT. Wzięło w nim udział ponad sto zawodniczek z różnych krajów, między innymi z Francji, Grecji, Australii, Gwadelupy, Tunezji, Maroka, Niemiec i Szwecji.
Naszą szkołę reprezentowała Paulina Borysiewicz, uczennica klasy III c, która w swojej kategorii wagowej zajęła I miejsce, pokonując zawodniczkę z Francji przez RSC w 3. rundzie oraz Niemkę, wygrywając 12:7.
Serdecznie gratulujemy i życzymy Paulinie kolejnych sukcesów!

Copyright © 2020 Strona XLO w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Copyright © 2004-2018. All Rights Reserved.