X Liceum Ogólnokształcące

Osiągnięcia szkoły

Sukcesy Żeńskiego Chóru X LO (ogólnopolskie i międzynarodowe):

  • II miejsce na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (2008)
  • II miejsce na IV Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Varsovia Cantus” (2008)
  • Laureat - Złoty Kamerton, Nagroda Specjalna w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy (2009)
  • Laureat - Złoty Kamerton, Puchar MEN, Puchar Ministerstwa Kultury
    i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Nagroda Związku Kompozytorów w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy (2010)
  • III miejsce na Krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym (2010)
  • Srebrny Dyplom na X Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie
  • Srebrny Dyplom w kategorii B - dorosłe „Chóry Męskie i Żeńskie” Brązowy Dyplom w kategorii D - „Chóry Kameralne na Gdańskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym (2012)
  • I miejsce (Złota Wstęga Sołczy) i Nagroda Specjalna na I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach - Litwa (2012)
  • III miejsce na XXXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej Hajnówka (2012)
  • I miejsce na IX Otwartym Festiwalu Regionalnym Poloneza Słonim - Białoruś
    (2013)

 

2012/2013- Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” - Michał  Cichoński z kl. III uzdobył tytuł finalisty

2011/2012- Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej - Marcin Bielawski kl. II u - zdobył tytuł finalisty
2010/2011 - Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej - Martyna Fidziukiewicz kl. III d - zdobyła tytuł finalisty
2009/2010 - Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej – Marta Jaroszewicz kl. I a, Martyna Fidziukiewicz kl. II d, Justyna Pikutin kl. III c - finalistki
2008/2009 - Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej - Adrian Dubicki kl. II b i Justyna Pikutin kl. II c - finaliści
2007/2008 - Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej - Adrian Dubicki kl. I b - finalista
2006/2007 - XXXVIII Olimpiada Języka Rosyjskiego - Elżbieta Zakrzewska kl. III b - finalistka
2005/2006 - XXXVII Olimpiada Języka Rosyjskiego - Antoni Kutwicki kl. II b - laureat (8. miejsce w Polsce)
2004/2005 - XXXVI Olimpiada Języka Rosyjskiego - Elżbieta Zakrzewska i Antoni Kutwicki kl. I b - finaliści
2002/2003 - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Religijnej  M. Czerepuk  laureat, 7. miejsce w kraju; Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - K. Kalinowska - finalistka
2001/2002 - Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - K. Kalinowska - finalistka
2000/2001 - Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - M. Czerepuk - finalista
1999/2000 - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Religijnej - G. Fiedorczuk – finalista;
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – M. Czerepuk - finalista
1998/1999 - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Religijnej - G. Fiedorczuk, A. Tomczak, M. Korżyńska - finaliści
1997/1998 - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Religijnej - G. Fiedorczuk - laureat, 5. miejsce, A. Zimnowodzka, A. Karwacka - finalistki
1996/1997 - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Religijnej - A. Karwacka, K. Głuch, D. Lewkowska, J. Mieleszkiewicz - finalistki

Copyright © 2019 Strona XLO w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Copyright © 2004-2018. All Rights Reserved.