Z życia internatu 2016-2017

34. SERCE I UMYSŁ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ – POSZANOWANIE GODNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA

Jako internat przyjazny prawom człowieka działamy na różnych płaszczyznach. Tym razem zorganizowaliśmy prelekcję dotyczącą uczuć i przestrzeni osoby niepełnosprawnej. Aby lepiej zrozumieć drugiego człowieka musimy poznać jego świat i życie.

Uczestnikami zajęć byli wychowankowie Internatu X LO oraz młodzież VII LO w Białymstoku. Zajęcia zostały podzielone na 3 części: wykładową, praktyczną i projekcje filmu.

Podczas wykładu każdy zapoznał się z kategoriami niepełnosprawności oraz związanymi z tym dysfunkcjami. Zwiększyło to naszą świadomość i podniosło poziom zrozumienia oraz tolerancji wobec bliźniego.

W części praktycznej poznaliśmy zasady postępowania wobec osoby niepełnosprawnej: w poszanowaniu jej przestrzeni osobistej bez poczucia zakłopotania, wyzwisk czy obrażania. Poza tym w prostych ćwiczeniach mogliśmy wcielić się w osobę niewidoma czy głuchoniemą.

Na koniec zajęć analizowaliśmy świat widziany przez osobę niepełnosprawną umysłowo. Filmu pt. „Piękny umysł” zobrazował świat chorego na schizofrenie. Okazał się on dwojaki. Pierwsza przestrzeń to ta którą widzimy my - obserwatorzy i druga ta w której żyje osoba chora.

Mam nadzieję, że zajęcia wstrząsnęły młodymi umysłami i otworzyły im oczy na równoległą przestrzeń istniejącą obok nas! Świadomość powinna wpłynąć na większe zrozumienie i szacunek wśród każdego człowieka.

Magdalena Korycka

 

33. UZYSKANIE TYTUŁU “INTERNAT PRZYJAZNY PRAWOM CZŁOWIEKA”

   W listopadzie 2015r. nasz internat przystąpił do projektu realizowanego przez Towarzystwo Internatów i Burs w Białymstoku -  „Internat przyjazny prawom człowieka”.  Wszystkie działania, które były realizowane w naszym internacie, przez wychowawców i panią Kierownik w ramach projektu, zostały zebrane  i przedstawione  w formie prezentacji, która została   zaprezentowana  na konferencji Towarzystwa Internatów i Burs, która odbyła się  w Mońkach, w miesiącu czerwcu 2017r.    Dzięki naszym działaniom nasza placówka  otrzymała Certyfikat „Internat przyjazny prawom człowieka”.

Lilla Maksymczuk

32. Grill integracyjny

Spotkania integracyjne połączone z grillowaniem na świeżym powietrzu powoli wpisują się w tradycję naszych imprez. W tym roku razem z wychowankami Internatu   ZSnr16 spotkaliśmy się 01.06.2016 na wspólnym grillowaniu, świętując  Dzień Dziecka i Dzień Sportu w naszym Internacie.

                                                                                              Marta Opolska

 

31.DZIEŃ SPORTU

   Dbając o tężyznę fizyczną z okazji Dnia Dziecka zorganizowałyśmy na terenie internatu pierwszy „Dzień Sportu” poprzedzający wspólne grillowanie. Impreza miała charakter „mini olimpijki”. Młodzież rywalizowała w poszczególnych konkurencjach: sztafeta, bieg z woreczkiem na głowie, bieg z toczeniem piłki, rzut woreczkiem do celu, rzut piłką do kosza, skok w dal, przeciąganie liny. Zaskoczyło nas zaangażowanie i emocje jakie temu towarzyszyły. Zawody zintegrowały kolegów i koleżanki oraz zasiały nowy pomysł do kontynuowania w następnych latach.

Urszula Zarzecka

Magdalena Korycka

30.FLOTYSTYCZNE WARSZTATY PLASTYCZNE

  W maju zorganizowaliśmy kolejne warsztaty plastyczne wykorzystujące technikę decoupage. Tym razem były to zajęcia florystyczne, ale w nowatorskiej formie. Motywem przewodnimi były kwiaty jako elementy nadruku na serwetkach do decoupage lub gotowe moduły wycięte ze sklejki. Niektóre prace stały się ozdobą stołówki.

 

Magdalena Korycka

 

29.POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2017 R.

    Miesiąc kwiecień już tradycyjnie jest to czas pożegnania wychowanków internatu, którzy są w ostatnich klasach szkół ponadgimnazjalnych. Jest to moment bardzo radosny, gdyż kończy się pewien etap ich życia, czeka  nowy. Jednocześnie wszystkim nam, i wychowawcom i młodzieży jest smutno, gdyż przez te lata pobytu w internacie polubiliśmy się.

   Wszyscy bardzo chętnie obejrzeli prezentację multimedialna, w której mogliśmy zobaczyć tegorocznych absolwentów od momentu zamieszkania ich po raz pierwszy w internacie do chwili obecnej. Odbył się także konkurs wiedzy o internacie, a jego zwycięzca  Paweł Kołnierowicz otrzymał tytuł HONOROWEGO ABSOLWENTA ROKU 2017.

   Wszystkim Absolwentom 2017r. życzymy pomyślnych wiatrów w dalszym żeglowaniu po falach życia.

Lilla Maksymczuk

 

28. MYDLANY ZAWRÓT GŁOWY

 W kwietniu odbyły się warsztaty pt. „Mydlany zawrót głowy”. Młodzież pod opieką Pani Magdaleny i Pani Marzeny miała możliwość wykonania samodzielnie mydełek glicerynowych. Wyszliśmy naprzeciw potrzebom współczesnych, młodych kobiet. Warsztaty promowały dbałość o higienę i estetykę własnego ciała. Wykorzystaliśmy trendy obecne na rynku współczesnych kosmetyków. Wróciliśmy do naturalnych i ekologicznych produktów. Każdy mógł wykonać własne mydełko wykorzystując dostępne materiały. Zaskoczyła nas różnorodność kształtów i kolorów. Zapachniało lawendą, różami oraz kawą i cynamonem. Każdy produkt został estetycznie zapakowany oraz zaopatrzony etykietą „100% handmade”. Nasze wyroby mogą teraz śmiało konkurować z produktami dostępnymi na rynku.

Magdalena Korycka

Marzena Walczuk

27.KONKURS PLASTYCZNY „STROIK WIELKANOCNY”

Również w tym roku odpowiedzieliśmy na zaproszenie Internatu ZSR w  Białymstoku na uczestnictwo w konkursie „ Stroik Wielkanocny”.  Podstawowym materiałem wykorzystanym w naszym projekcie było drzewo. Tym razem w realizację pomysłu zaangażowali się mężczyźni. Sprawnie poradzili sobie z postawionym przed nimi zadaniem. W tym roku Mateusz i Krzysztof Biełaga godnie reprezentowali naszą placówkę i zasłużyli na pochwałę w 100%.

Magdalena Korycka

 

 

26.UDZIAŁ VII TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ  INTERNATÓW I BURS WOJ. PODLASKIEGO

W dniu 07.04.2017r. wzięliśmy udział w turnieju piłki siatkowej organizowanym w  Internacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. W zawodach uczestniczyła młodzież z sześciu internatów. Mecze rozegrały się z dwóch grupach, nasza drużyna zmierzyła się z gospodarzami oraz wychowankami internatu Zespołu Szkół Leśnych w Białowieży. Niestety rywale okazali się silniejsi. Zawalczyliśmy o piąte miejsce z zawodnikami Internatu ZSR CKP w Białymstoku, tutaj niestety zabrakło szczęścia. Gratulacje dla naszej drużyny, która pokazała wielkie zaangażowanie i oraz piękną postawę fair-play.

Urszula Zarzecka

 

 

25. KONKURS ,,OŚMIU WSPANIAŁYCH”

5.04.2017 odbyła się finałowa gala 22. Białostockiej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, mającego na celu docenienie młodych wolontariuszy, którzy chętnie niosą pomoc innym i wspierają potrzebujących.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 79 młodych wolontariuszek i wolontariuszy – 44 w kategorii „Ósemki” (14-19 lat) oraz 35 w kategorii „Ósemeczki” (10-13 lat).
Kapituła złożona z przedstawicieli m.in. duchowieństwa, samorządu oraz laureatki poprzedniej edycji przez 3 dni osobiście poznawała wszystkich, aby w efekcie wyłonić „Ośmiu Wspaniałych”. Jedną z  laureatek „Ósemek” została wychowanka naszego internatu: Aleksandra Czarkowska. Gratulujemy!

Marta Opolska

 

 

24. KONFERENCJA PRZEDSTAWICIELI I OPIEKUNÓW SAMORZĄDÓW INTERNATÓW I BURS

W dniach 31.03.2017-01.04.2017 wychowawcy i przedstawiciele młodzieży naszego Internatu uczestniczyli w konferencji : ,,Przedsięwzięcia internatów i burs szkolnych na rzecz rozwoju osobistego i instytucjonalnego. Inicjatywy rozwojowe i profilaktyczne.  

Marta Opolska

 

 

 

 

23.  XIII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO INTERNATÓW I BURS WOJ. PODLASKIEGO

W dniu 30.03.2017r. już po raz trzynasty mieliśmy przyjemność gościć młodzież oraz ich opiekunów na Turnieju Tenisa Stołowego Internatów i Burs woj. podlaskiego. W zawodach wzięło udział 32 zawodników z dziewięciu placówek (Internaty: ZSOiT, ZSH-E, ZSZ Nr 2, VIII LO, ZSM, ZSR CKP, X LO oraz Bursa Szkolna z Białegostoku i Internat ZSOiZ z Moniek). Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom gry, każdy liczył na wygraną,  zwyciężyć jak zawsze mogli tylko najlepsi. Oto oni:

·         I Miejsce  - Budenas Karolina – Internat ZSR CKP Białystok,

·         II Miejsce  - Gajewski Mateusz – Internat ZSOiT Białystok,

·         III Miejsce – Rodziewicz Sylwia – Internat ZSR CKP Białystok.

Wszyscy otrzymali dyplomy, zwycięscy dodatkowo zostali udekorowani medalami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Urszula Zarzecka

22. WARSZTATY KREATYWNE „KORALIKI PYSSLA”

    W naszej placówce wiele spotkań i imprez wpisuje się na stałe w kalendarz pracy samorządu internatu. W marcu po raz kolejny spotkaliśmy się na warsztatach kreatywnych z wykorzystaniem koralików Pyssla. Zajęcia nie tylko rozwijają naszą wyobraźnię, ale ćwiczą również cierpliwość i precyzję wykonywanego zadania. Poza tym niewielkim kosztem, wykorzystując komponenty z recyklingu można stworzyć cuda. Spod naszych rąk wyszły elementy które mogą służyć jako podkładki pod kubek z herbatą, breloczki do kluczy, czy obrazki dekorujące ścianę. Wyobraźnia nie ma granic!

 

Magdalena Korycka

21. INTERNACKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

 

W ramach działalności koła sportowego w naszym internacie, 21 lutego

2017 r. odbyły się wewnętrzne rozgrywki tenisa stołowego. Turniej był podsumowaniem  wielomiesięcznych treningów.

W ramach  turnieju wyłoniono najlepszych zawodników.

I miejsce- Kewin Terebun

II miejsce- Krzysztof Koc

III miejsce- Błażej Krawiel

Chłopcy będą reprezentować Internat X LO w XIII Edycji Turnieju Tenisa Stołowego Internatów i Burs Województwa Podlaskiego.

 

Aneta Krasińska

20.ROBÓTKI RĘCZNE

              Szydełkowanie wymaga dużo cierpliwości i precyzji. Tylko najwytrwalsi mogą skupić się na dzierganiu. W lutym zaprosiliśmy na nasze zajęcia Panie współpracujące z Wojewódzki Ośrodkiem Animacji i Kultury w Białymstoku. Instruktorki prowadzą akcję dziergania ośmiorniczek dla wcześniaków. Inicjatorką kampanii jest dr Marta Tomaszewska, pediatria z Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka WSzZ w Kielcach.Macki maskotki przypominają w dotyku maleńkiemu wcześniakowi pępowinę z łona matki. Maskotki wydziergane specjalnym sposobem i ze specjalnej bawełny oddawane są matce. Ta ma ośmiorniczkę wyprać i prze trzy dni nosić przy sobie , aby przeniknęła swoistymi bakteriami             i matczynym zapachem. Potem ośmiorniczka trafia do inkubatora w którym znajduje się maleństwo. Kontakt z maskotką ma mieć korzystny wpływ na rozwój i poczucie bezpieczeństwa wcześniaka. Wychowanki otrzymały materiały do samodzielnego wykonania takich maskotek. Życzymy powodzenia.

 

Marzena Walczuk

19. PROFILAKTYKA W INTERNACIE - SPOTKANIE Z TERAPEUTAMI OŚRODKA ETAP

 

21 marca 2017 gościliśmy  w naszym Internacie terapeutów  ośrodka ETAP; panią Joanną Drągowską i pana Mateusza Chłus. Spotkanie „Uzależnienie – jak można go uniknąć?” miało charakter informacyjno – edukacyjny.

W trakcie warsztatów  dowiedzieliśmy się jakie są    przyczyny sięgania po środki psychoaktywne, poznaliśmy mechanizmy, rodzaje i fazy uzależnienia, skutki zażywania środków psychoaktywnych oraz formy pomocy.  Mogliśmy także przećwiczyć   umiejętności komunikacji, wyrażania własnego zdania i współpracy.

Opracował: Krzysztof Jędrychowski

 

18. SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE

 

W dniu 22 marca 2017 r. wychowankowie internatu wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym, którego celem było przeciwdziałanie uzależnieniom od środków psychoaktywnych. Pan mł. asp. Adam Korziński z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. zaprezentował młodzieży film edukacyjny „Dopalacze. Narkotyki” 
i wygłosił prelekcję na temat prawd i mitów związanych z substancjami psychoaktywnymi. Zapoznał także uczniów z konsekwencjami prawnymi eksperymentowania z dopalaczami
i narkotykami.

M. Opolska, E. Charkiewicz

 

17. WALENTYNKI W INTERNACIE

 

Z okazji Walentynek w internacie X LO przeprowadzono akcję pod hasłem „Randka w ciemno z książką”. Jej celem było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży. Na wychowanków czekały książki - niespodzianki, zapakowane w taki sam papier, więc przy ich wyborze nie można było się sugerować okładką czy nazwiskiem autora.  Przygotowano także dwie wystawy:  „Literackie Walentynki”, zawierającą cytaty z najbardziej znanych książek o miłości i „Walentynkowe propozycje książkowe”. W Dniu Zakochanych mieszkańcy internatu mogli też za pomocą Poczty Walentynkowej przesłać swoim sympatiom walentynkowe kartki.

Ewa Charkiewicz

 

 

16.KONKURS „SZOPKA BOŻEGO NARODZENIA - NASZA TRADYCJA I WSPÓŁCZESNOŚĆ

    Po raz kolejny zaangażowaliśmy się w konkurs „Szopka Bożego Narodzenia - nasza tradycja i współczesność”. Nieustannie promujemy różnorodne zdolności poza granicami placówki. Tym razem skorzystaliśmy z możliwości zaprezentowania talentu wokalnego. Nasza wychowanka Dorota Zajko wykonaniem kolędy „Lulajże Jezuniu”, wyśpiewała nam wyróżnienie. Gratulujemy!

Magdalena Korycka

 

 

 

 

 

15.WIECZERZA WIGILIJNA W NASZYM INTERNACIE

 

    W dniu 19 grudnia w podniosłej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w naszym internacie odbyła się Uroczysta Wieczerza Wigilijna. Przy  wspólnej kolacji, z tradycyjnymi polskimi potrawami, spotkali sie wspólnie wychowankowie internatu, wychowawcy pracownicy administracji. Jak co roku, dołączyli do nas goście i przyjaciele naszego internatu. Odwiedził  nas ksiądz Jacek Tomkiel, proboszcz parafii Błogosławionej Bolesławy Lament. Był nasz Pan Dyrektor  Dariusz Daniluk. 

     Pani Kierownik Maria Bugajska powitała wszystkich  i złożyła serdeczne, świąteczne życzenia. Jak co roku nasza wigilia była wyjątkowo rozśpiewana. Świąteczny nastrój podkreślił koncert kolęd w wykonaniu naszych wychowanek i wychowanków przy akompaniamencie pianina. Nie zabrakło także, tradycyjnego łamania się opłatkiem, świątecznych życzeń i wspólnego śpiewania kolęd które sprawiło uczestnikom spotkania  wiele radości.

Krzysztof Jędrychowski

 

 

 

 

14.PAMIĘTAMY O DZIECIACH Z BACIK

 

  „Dwa są szczęścia na świecie

Jedno małe-być szczęśliwym

Drugie wielkie -uszczęśliwiać innych „

O. Wilde

              Przed świętami Bożego Narodzenia staramy się w szczególny sposób dzielić z potrzebującymi. Od 5 lat wspieramy  niepełnosprawne dzieci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci  i Młodzieży  w Bacikach Średnich  k. Siemiatycz. W  tym roku z inicjatywy Samorządu Internatu zebraliśmy  pieniądze w poszczególnych grupach .Do zbiórki dołączyli też wszyscy pracownicy internatu. Zebraną kwotę 240 zł. przekazano Zakładowi na zorganizowanie Wigilii i Gwiazdki dla tych doświadczonych przez los dzieci.

Maria Bugajska

 

 

13.KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

 

         W tym roku kiermasz świąteczny zgromadził wiele osób. Niektórzy wykonali anioły podczas warsztatów plastycznych, inni zaś zaangażowali się w planowanie i prowadzenie akcji charytatywnej. Nasza drużyna jest niezastąpiona! A dzięki darczyńcom po raz kolejny mogliśmy pomóc Rodzinie z osobą niepełnosprawną

 i podopiecznym koła parafialnego Caritas w Kościele Bł. B. Lament w Białymstoku.

Magdalena Korycka

 

 

    12.  „ŚWIĄTECZNY POKÓJ”

 

    W miesiącu grudniu w okolicach Świąt Bożego Narodzenia,  stało się już tradycją organizowanie  Świątecznego  Konkursu  na najlepiej ozdobiony  pokój na Święta Bożego Narodzenia . W tym roku ilość przeszła w jakość. Było to zapewne związane z prośbą o nie przyklejanie ozdób do ścian i sufitów, w obawie przed ich zabrudzeniem . Zadanie wymagało więc  większej kreatywności ze strony wychowanków. W konkursie wzięło udział 6  pokoi.

     Zdobywcy I-go,II – go i III-go  miejsca otrzymali   bilety do kina na dowolny film,  wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali  świąteczne słodkości.

Lilla  Maksymczuk

 

 

 

11.DZIEŃ ANIOŁA

      Każdy z nas ma ukryte w sobie talenty, należy je tylko dostrzec. W dniu 6 grudnia jest obchodzony Dzień Anioła. Jest to stworzenie czyste, dobrotliwe, doskonałe, jest stróżem i patronem człowieka. W jego aurze postanowiliśmy zrobić coś pozytywnego. Wykorzystaliśmy własne umiejętności i potrzebę tworzenia. Wykonaliśmy anioły z masy solnej, które stały się upominkami podczas kiermaszu świątecznego. Mała rzecz, a cieszy… Wspólnie spędzony czas jest bezcenny. Dał nam pewność siebie, wiarę we własne możliwości i zapewnił prawo do rozwijania swoich talentów.

Magdalena Korycka

 

 

10.KORONKOWE ŚNIEŻYNKI

     Tym razem wysoko podnieśliśmy poprzeczkę. Postanowiliśmy sięgnąć do źródeł naszej tradycji koronczarskiej i podtrzymać sztukę wyrabiania koronek na szydełku. Oczywiście element tradycji wykorzystaliśmy we współczesnej formie ozdób świątecznych. Tworzyliśmy gwiazdki na choinkę, które opierały się na wzorach serwetek wykonanych przez nasze babcie i prababcie. Małymi kroczkami stworzyliśmy misterne cuda!

Marzena Walczuk

 

 

 

 

 

9.GÓRA GROSZA 2016

     „Grosz do grosza…” te hasło ma wielką moc. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

    W tym roku akcje koordynowali Cezary Dźwil oraz Kinga Sielicka. Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

 

Magdalena Korycka

 

 

 

 

8. ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA - 10 GRUDNIA  2016

W dniu 6 grudnia 2016 r. młodzież naszego internatu mogła obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą praw człowieka. Następnie odbyła się dyskusja na temat przestrzegania praw człowieka w Polsce. Młodzież chętnie dzieliła się swoimi obserwacjami i  spostrzeżeniami na ten temat.

        W ramach projektu „Internat przyjazny prawom człowieka” wychowankowie grupy VI przygotowali plakat o prawach człowieka. Młodzież  internatu która akceptuje i utożsamia się z problemem walki o prawa człowieka na świecie mogła podpisać się na plakacie. Praca została zaprezentowana w holu internatu.

       W stołówce internatu powstała galeria praw człowieka.

Aneta Krasińska

 

7.WIECZÓR WRÓŻB I ZABAW ANDRZEJKOWYCH

       Jesteśmy oddani naszej tradycji, korzystamy z wszystkich jej aspektów: obrzędów, zabawy, potraw itd. Każdy wieczór andrzejkowy opieramy na wróżbach naszych babć i dziadków. Skupiamy się na symbolach, które przez lata były wczytywane w nasze życie. Dlatego pierścionek zawsze będzie symbolizować zamążpójście, różaniec - służbę Bogu, a moneta – bogactwo. Tego wieczoru sny zawsze są prorocze i ukazują naszego przyszłego partnera, a kształty z wosku przedstawiają nadchodzące wydarzenia. Chętnie uczestniczymy w tych zabawach i niecierpliwie czekamy na ich spełnienie.

Magdalena Korycka

 

 

 

6. MARATON PISANIA LISTÓW

W dniach 1 - 11 grudnia 2016 r. wychowankowie i pracownicy Internatu X LO wzięli udział w 16. Maratonie Pisania Listów,  największej ogólnoświatowej akcji na rzecz obrony praw człowieka. Organizator tego przedsięwzięcia to Amnesty International - międzynarodowa organizacja pozarządowa. Celem kampanii było napisanie jak największej liczby listów w sprawie osób, których prawa człowieka zostały złamane. Największe zainteresowanie i współczucie wywołała sytuacja dwóch osób: Annie Alfred - dziewczynki z Malawi cierpiącej na albinizm oraz Fomusoha Ivo Feh’a z Kamerunu, skazanego na 10 lat więzienia za wysłanie SMS-a. Mamy nadzieję, że  nasze listy przyczynią się do poprawy ich losu.

koordynator akcji Ewa Charkiewicz

 

 

5. 20 LISTOPADA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

W dniu 20 listopada 2016 r. już po raz trzeci obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Ma on przypominać szczególną rolę Polski -  inicjatora uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka - w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka. Z tej okazji
w Internacie X LO przygotowano wystawę tematyczną poświeconą temu wydarzeniu. Jej celem było uświadomienie młodzieży, że dzieci posiadają szereg praw, do których przestrzegania i realizacji zobowiązane są osoby dorosłe. Na wystawie zaprezentowano
i omówiono najważniejsze zasady wynikające z Konwencji o Prawach Dziecka.


Ewa Charkiewicz

 

4. W DRODZE DO URODY

 

     Dnia 14.11.2016 młodzież naszego internatu wzięła udział w programie „ W drodze do urody” . W ramach programu  w naszej placówce, uczennice Szkoły Policealnej Nr 4 w Białymstoku  o  kierunku- technik usług kosmetycznych przeprowadziły prezentację zabiegów kosmetycznych. Zabiegi obejmowały pielęgnację dłoni - peelingi i masaże dłoni, jak również malowanie paznokci. Zajęcia  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno dziewcząt jak i chłopców. Przy  okazji spotkania  wychowanki  naszego internatu zostały zapoznane z ofertą dalszej edukacji  po ukończeniu liceum.

Lilla Maksymczuk

 

 

3. ZMIANY W STOŁÓWCE

 

     Od połowy listopada w stołówce internatu  cieszymy się nowymi  stołami i nowoczesnym dizajnem . Nasza jadalnia zyskała na wyglądzie  a nam je się   wygodnie i przyjemnie.

Marzena Walczuk

 

 

 

 

 

 

 

2. WYBORY DO SAMORZĄDU INTERNATU

 

      25 października 2016 r. o godzinie 19.00 odbyły się wybory do Samorządu Internatu. Frekwencja wyniosła 60%. Każdy wyborca otrzymał kartę do głosowania z listą kandydatów. Swój głos można było oddać na jednego z nich.

 Samorząd Internatu w roku szkolnym 2016/2017 będą reprezentować:

Rudnik Krzysztof

Maleszewski Patryk

Pruszyńska Kamila

Sikorski Dominik

Serdecznie gratulujemy i liczymy na Was…

Marta Opolska

1. ZABAWA INTEGRACYJNA 2016

 

 

11 października  2016 odbyła się w naszym internacie gra  integracyjna przygotowana przez starszych kolegów i koleżanki. Tradycyjnie o zwycięstwo walczyli nowoprzyjęci wychowankowie podzieleni na 7 grup. Panowała miła i przyjazna atmosfera, współdziałanie w grupach, pomoc i życzliwość, a przede wszystkim  dopisywał dobry humor. Zewsząd słychać było doping i kibicowanie. Jako pierwsi wszystkie zadania  a tym samym  główną nagrodę  zdobyli  wychowankowie Pani Anety Krasińskiej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni tortem, a wszyscy uczestnicy – słodyczami.

Marta Opolska

 

    

 

 

 

Copyright © 2017 Strona XLO w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.